Business


İş olanakları

Çok popüler bir alan olduğu için iş olanakları da çok geniş. Bankalardan tutun denetim, sigorta ve yatırım şirketleri dahil olmak üzere özel sektörde hemen hemen her şirkette iş olanakları mevcuttur.

 

‘Peki aynı bölümden bu kadar mezun varken nasıl fark yaratırım?’

Bir işletme mezunu olarak işverenlerin sizde aradıkları en önemli nitelikler Girişimcilik,  Tecrübe ve elbette İngilizcedir.

 

BTEC Business programı bugüne kadar uygulanan klasik eğitim modellerinden çok farklıdır.  Programın hedefi: çözüm odaklı çalışma, analiz etme, meraklı ve araştırmacı bir iş karakterine sahip olma ve iş dünyasında etkili iletişim kurabilme üzerine eğitim verilmesidir. Bilinçli, doğru ve gerçekçi hedefler seçen ve bu hedeflere ulaşılması için atılması gereken adımları belirleyip strateji üreten liderler yetiştirmektir . Kısaca bu programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, iş hayatı süresince elindeki kaynakları tespit edip, insiyatif kullanarak, çıkabilecek sorunlara çözüm üretmek ve sürekli olarak gelişim olanakları arar olacaktır. Olası sorunları önceden tespit edip yüzleşmekten kaçma ve ya kaçınmanın yerine bilinçli bir şekilde çözüm üretmeye konulacaktır. Misyonumuz, Düşünen Yöneticiler Yetiştirmektir.

BTEC Business bitiren öğrenciler geniş kapsamlı teorik eğitim yanı sıra, proje ödevleri ile yaratıcılıklarını ve girişimciliklerini de gösterme imkanına sahip olurlar. Bir nevi teoride öğrendiklerini pratiğe döküp ilk deneyimlerini iş yerinde değil, okulda yaşamış olurlar. Öğrenciler başarılı liderlerin attıkları adımları inceleyip, başarısız stratejilerin nedenlerini ve sonuçlarını kıyaslayarak öğrenirler. Her şirketin karşılaştığı sorunlar hakkında bilgi sahibi edilip kriz yönetiminde etkili stratejiler belirleme yöntemleri öğrenirler. Misyonumuz, Katkı Sağlayan Yöneticiler Yetiştirmektir. 

indir

Artık bütün sektörlerde İngilizcenin önemi tartışılmazdır. İş dünyasında ticaret, iletişim ve araştırma yapılırken İngilizce olmadan olmuyor. BTEC programlarına katılım için gerekli olan seviye IELTS 4.5dir. Bu seviyede olmayan öğrencilere özel, hızlandırılmış bir hazırlık eğitimi sunulur ve gereken puana ulaşılana kadar IELTS sınavına giriş ücretleri tarafımızdan karşılanır. BTEC programının sonunda ise öğrenciler çoğu Üniversitenin giriş şartları arasında bulunan IELTS 6.0-6.5 arası bir seviyeye erişmiş olurlar. Yabancı dil yanı sıra ekip çalışmalarının büyük ölçüde rol aldığı bu eğitimler süresince öğrenciler ekip arkadaşları ile olan iletişim güçlerini de geliştirmiş olacaklar. Büyük başarı, işbirliği ile doğar. Darwin Smith, Cork Walgreen, Ken Iverson gibi ‘5. Düzey lider’ sıfatını kazanmış ve şirketlerini kimi zaman bataktan kurtaran, kimi zaman ise dünyada Tekel haline getiren CEOlara sırlarının ne olduğu sorulduğunda bütün başarıyı takım arkadaşlarına borçlu olduklarını söylerler.  Dinlemeyi, duyduklarınızı hangi şekilde yorumlamanız gerektiğini ve nasıl rahat bir çalışma ortamı üretebileceğinizi ve böylece ekibinizin potansiyelini ortaya çıkartmayı bilmek çok önemlidir.  Etkili iletişim, etkili işbirliğine yol açar. Etkili işbirliği, etkili bir ekibe. Etkili bir ekip ise yalnızca başarılı bir lider tarafından yönetilebilir. Misyonumuz, Başarılı Yöneticiler Yetiştirmektir.

Tolga Han Sak

Egitim müdürü

(90) 555 804 4832

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s