Eğitim

Öncelikle Universiteye gitme nedeninizi sorgulayın…

Eğitim mi? Diploma mı? Tecrübe mi? Eğitimi yeterli seviyede tamamlamak için Universiteye gitmek bir mecburiyet olduğu için mi?

Buna karar verdikten sonra bir de üniversiteden olan beklentilerinizi düşünün. Neden Türkiye’de dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında bir üniversitesi olmadığını sorun kendinize… En son ne zaman bizim universitemizden bir icat, bir dahi yetişti? 4 yıl boyunca başını kitapların arasından kaldıramamak mı üniversite eğitimi? Sınav ardından sınav ardından sınav mı? Yorulmak mı? 4 yılın sonunda bir diploma hariç elinizde yapacağınız iş ve sektör hakkında hiç bir bilginiz olmaması sizi rahatsız etmeyecek mi?

Üniversiteden beklenenleri kısaca şu baslıklar altında ozetleyelim:

  1. Eğitim
  2. Tecrübe
  3. Vasıf

1 – Eğitimi bir elma gibi ikiye bölelim. Teori ve Pratik. Pratikte asla kullanılmayacak teorik eğitimin hiç bir faydası yoktur. Potansiyel bir medyacı’ya ikizler paradoksunu anlatmak pek bir anlam içermez. Bunun yanı sıra her öğrencinin farklı öğrenim yöntemleri vardır, kitap okumak, seminere katılmak yetmez kimi insana. Buna ek olarak, İşletme ve Medya eğitimleri uygulamalı olmak zorundadır, bilgili olmak ve ya ezber yetmez. Birini motive etmeyi ve ya disiplin sağlamayı kitaptan öğrenemezsiniz. Kitaplar geçmişi yazar bugünün pazarını, müşteri taleplerini ve ekonomik dengelerini ancak analiz etmeyi öğrenerek ve elinizdeki imkanların farkında olarak lehinize kullanabilirsiniz. 

2 – Tecrübe’nin sadece iş hayatında edinebileceği yanlış bir düşüncedir. Özellikle ilk tecrübelerin kontrollü bir şekilde, eğitim içerisinde yaşanması daha yararlı ve sağlıklıdır. Kariyerin başında gelen başarısızlıklar hırs ve öz güvene ciddi darbeler vurarak kişisel gelişimi sekteye uğratır. Doğal olmasına rağmen kendinizi sorgulamanıza yol açabilir. Bunu engellemek için iş hayatınızda karşınıza çıkacak sorunları ve paradoksları yüksek öğrenim süresince yaşayıp çözümlemekte tecrübe kazanmak önemlidir. İş arayan binlerce mezun arasında fark yaratmak için ise ideal bir imkandır.

3 – Vasıf istihdamda en büyük etkenlerden biridir. Türkiye’de mezun sayısı tarihin en yüksek noktasında olup artmaya devam ettiği günümüzde, iş verenler potansiyel çalışanlarında artık fark yaratan, geçerliliği yüksek vasıflar aramaya başlamıştır. Yurtdışından yüksek öğrenim sertifikaları bu yüzden hala el üstünde tutulmaktadır. Bunun nedeni ise verilen eğitimin kalitesi ve beraberinde getirdiği: Dil ve hayat tecrübesi gibi ek avantajlardır. Edexcel BTEC programlarının dünyada 90 ülkede verilmesi ve eğitimin eliti olarak görülmesi, ülkemizdeki okullardan elde edilen sertifikalar ile kıyaslanınca dağ ve tepe arası kadar fark ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

Bu beklentilerinizi en kapsamlı şekilde karşılayan eğitim sistemi şüphesiz HND + Top up programlarıdır. Yukarıda belirtilenler ve daha fazlasını size sunan eğitim programlarımız Eylül itibari ile İstanbul, Taksim merkezimizde yürürlüğe geçecektir.

Tolga Han Sak

Egitim müdürü

(90) 555 804 4832

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s